Kolejne praktyki na ulicach Trójmiasta

imageKolejny tydzień słuchacze słupskiej Szkoły Policji pełnią służby na terenie Trójmiasta. Są to pierwsze działania w terenie młodych policjantów, którzy teraz mogą praktycznie wykorzystywać zdobyte podczas nauki umiejętności i wiedzę.

Setki godzin spędzonych w szkolnych ławkach, wykłady, symulacje, analiza przepisów, żmudne ćwiczenia, poznawanie procedur, formularzy i druków procesowych, technik interwencji i obezwładniania niebezpiecznych przestępców, obsługi urządzeń pomiarowych oraz teleinformatycznych. Teraz – w trakcie służb w Trójmieście – młodzi policjanci mają okazję połączenia teorii z praktyką. Praktyki zawodowe w jednostkach terenowych Policji są podsumowaniem wielogodzinnego procesu szkolenia. Słuchacze pełnią służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie oraz na terenie działania gdyńskich Komisariatów Policji w Śródmieściu, Redłowie, Chyloni i Karwinach - tam następuje połączenie teorii z praktyką.

Młodzi policjanci w warunkach terenowych jednostek Policji wykonują pod nadzorem doświadczonych policjantów to, czego nauczyli się w Szkole. Mają w tym tygodniu okazję sprawdzić, dlaczego tak rygorystycznie podchodzono w trakcie nauki do znajomości prawa, umiejętności właściwego udokumentowania czynności służbowych, także zasad etyki zawodowej oraz konieczności dbania o praworządność.

Na ulicach Trójmiasta słuchacze słupskiej Szkoły Policji odbywać będą praktyki jeszcze w tym i przyszłym tygodniu. Kolejna grupa, licząca około 140 młodych policjantów, ze słupskiej Szkoły Policji, pojawi się na ulicach Gdańska, Sopotu i Gdyni z początkiem listopada.

(15.10.2013)