Pierwsze służby na terenie Koszalina

image W działaniach prewencyjnych „Bezpieczne ogrody” na terenie Koszalina wzięli udział słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Udział w działaniach jest częścią praktyk, w których uczestniczą młodzi policjanci, część nich odbywa je właśnie na terenie Koszalina.

Słuchacze słupskiej Szkoły zdobywają praktyczne umiejętności podczas służby z doświadczonymi policjantami. Mundurowi pojawili się w miniony weekend na terenie koszalińskich ogrodów działkowych w rejonie ulicy Gdańskiej, Sportowej, Władysława IV, Gerberowej i Wojska Polskiego. Sprawdzali działki pod kątem miejsc, w których grupują się osoby spożywające alkohol oraz bezdomne. Zapobiegali aktom wandalizmu związanym z niszczeniem altanek oraz kradzieżom sprzętów i narzędzi. Przez kilka godzin działań wylegitymowano 26 osób, trzy z nich ukarano mandatami, skontrolowano również kilka pojazdów

imageSłuchacze pod okiem swoich starszych kolegów z koszalińskiego II Komisariatu Policji i Posterunku w Sianowie uczą się, jak podejmować typowe interwencje, z którymi spotykają się na co dzień. Mają również możliwość wzięcia udziału w zorganizowanych akcjach na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu.
W ramach działań, w których uczestniczą słuchacze sprawdzane były już tereny szkół, okolice obiektów handlowych, gdzie policjanci zwracali uwagę na głośno zachowujące się grupy młodzieży oraz spożywanie alkoholu. Mundurowi kontrolowali osoby kierujące pojazdami, czy nie znajdują się one pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Praktyki słuchaczy są ich pierwszymi służbami w terenie, jeszcze pod okiem starszych kolegów. Oprócz Koszalina i Sianowa naszych słuchaczy spotkać można także na terenie Słupska, Ustki oraz gmin Słupsk, Kobylnica i Dębnica Kaszubska.

(9.10.2012)