Prawie 30 lat w mundurze

image Po ponad 27 latach służby w policyjnym mundurze, na emeryturę przeszedł nasz Kolega z Wydziału do spraw Ochrony Informacji Niejawnych asp.sztab. Jacek Czyżyk-Markiewicz. Służbę rozpoczął 1 września 1985 roku w Samodzielnej Sekcji Planowania i Pomocy Naukowych Szkoły Podoficerskiej MO w Słupsku.

W latach 1986-1999 pełnił służbę na stanowisku szefa kompanii i instruktora w Wydziale Wyszkolenia Bojowego i Wychowania Fizycznego, przekształconego w następnych latach w Zakład Działań Zespołowych Policji. W czerwcu 1999 roku rozpoczął służbę w Wydziale do spraw Ochrony Informacji Niejawnych jako dyżurny Szkoły.
Nasz kolega czterokrotnie delegowany był do pełnienia służby poza granicami kraju: po raz pierwszy w roku 2003- w Jednostce Specjalnej Policji Sił Pokojowych ONZ w Kosowie, w roku 2005 i 2008 - w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji ramach Tymczasowej Misji Administracyjnej ONZ w Kosowie (UNMIK) oraz w roku 2012 - w Polskim Kontyngencie Policyjnym Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie (EULEX), gdzie pełnił obowiązki szefa kompanii XX już rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie.

Asp.sztab. Jacek Czyżyk Markiewicz to także Zasłużony Honorowy Dawca Krwi oraz działacz Polskiego Czerwonego Krzyża od ponad 20 lat. Za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa odznaczony został przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi w roku 1997 oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi w roku 2012. W 1998 r. wyróżniony został Honorową Odznaką Szkoły Policji w Słupsku, przyznawaną przez Komendantów Szkoły osobom szczególnie dla niej zasłużonym.

(3.6.2013)