Zawsze gotowy, by nieść pomoc – ratować ludzkie życie

imageSierżant sztab. Michał Kurdziel na co dzień pełni służbę w Zakładzie Ogólnozawodowym Szkoły Policji w Słupsku, gdzie wykonuje obowiązki instruktora pierwszej pomocy. W trakcie codziennych zajęć uczy słuchaczy szkolenia podstawowego oraz kursów doskonalenia zawodowego algorytmów czynności ratowniczych. Wykazuje się przy tym wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem. Zajęcia są zawsze ciekawe i świadczą o jego dużej wiedzy i umiejętnościach.

Wśród słuchaczy i kadry Szkoły uchodzi za pasjonata. Daje temu wyraz zawsze, gdy trzeba udzielić pomocy innemu człowiekowi. W dniu 8 sierpnia 2013 r. również wykazał się właściwą postawą, gdy zasłabła jedna z osób pracujących na terenie Szkoły – niezwłocznie udzielił jej pomocy. Następnie, z uwagi na jej stan zdrowia, uczestniczył w przetransportowaniu jej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Podczas wchodzenia do pomieszczeń szpitala ktoś zaalarmował personel, że doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty na ul. Hubalczyków w Słupsku. Gdy przez okno budynku zauważył, co się stało, bez wahania pobiegł na miejsce wypadku, zabierając ze sobą zestaw ratowniczy R-1. Wspólnie z lekarzem SOR podjął akcję reanimacyjną uczestnika zdarzenia. Działania ratownicze realizował wraz z przybyłą załogą karetki pogotowia do momentu przetransportowania poszkodowanego do oddziału SOR.

(20.08.2013)