Uratował niedoszłego samobójcę

image Niedoszłego samobójcę, który chciał rzucić się z mostu do rzeki uratował wykładowca Szkoły Policji w Słupsku. Dzięki stalowym nerwom i prowadzonym negocjacjom nasz policjant zatrzymał desperata w ostatniej chwili.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Jeden z przechodniów widząc desperata, przybiegł na dyżurkę Szkoły Policji, która znajduje się około 150 metrów o mostu. W tym czasie na dyżurce przebywał pełniący służbę kontrolną asp. Michał Jaśkowski, który natychmiast pobiegł w kierunku mostu. Całą sytuację pokazywał również system monitoringu Szkoły Policji, który obejmuje także most przy ul. Kilińskiego.

Przez kilka minut asp. Jaśkowski prowadził rozmowę z mężczyzną starając się jednocześnie maksymalnie skrócić dystans. Po kilku minutach mężczyzna, który stał już po za barierką, na rurze biegnącej wzdłuż mostu, oświadczył, że skacze i odwrócił się w kierunku rzeki. W tym momencie nasz wykładowca podbiegł do barierki i w ostatniej chwili złapał mężczyznę za rękę i szyję. W tym samym momencie na pomoc policjantowi ruszyli także biegiem policjanci jednostki antyterrorystycznej z Gdańska, którzy obserwowali całe zdarzenie, a na miejscu znaleźli się przypadkowo, gdyż kilka godzin wcześniej przyjechali do słupskiej Szkoły Policji na ogólnopolskie zawody w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wieczorem wyszli na krótki spacer po mieście.

Niedoszłego samobójcę zabrano do szpitala na obserwację. Dodajmy, że asp. Michał Jaśkowski, już kolejny raz uratował osobę, która pozbawić się życia. Wcześniej w Gdańsku-Chełmie uratował młodą dziewczynę, która chciała skoczyć dachu 7-piętrowego budynku. Bohaterski policjant od kilku lat pełni służbę jako wykładowca Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego Szkoły Policji w Słupsku.

- Zrobiłem to, co zrobiłby na moim miejscu każdy funkcjonariusz. Policjant ma służyć innym, także w taki sposób - powiedział już po całej akcji asp. Jaśkowski.

Teleexpress
fragmenty wydania z 26 maja 2013 roku

Panorama TVP3 Gdańsk
fragmenty wydania z 24 maja 2013 roku

asp. Michał Jaśkowski
Szkoła Policji w Słupsku
  (pobierz)

godz. 21:30:31 - negocjacje na środku mostu, z lewej pod drzewem, policjamci z gdańskiej jednostki AT. godz. 21:30:44 - asp. Michał Jaśkowski w ostatniej chwili chwyta skaczącego mężczyznę.

(24.5.2013)