Starszy wykładowca na emeryturze

image W Izbie Tradycji i Historii Szkoły odbyło się dziś przed południem uroczyste pożegnanie podinsp. Arkadiusza Hermana - st. wykładowcy Zespołu Wsparcia Dydaktycznego, który dziś właśnie zakończył służbę w Policji w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne.

Podinsp. Arkadiusz Herman służbę w Policji rozpoczął 1 września 1992 roku na stanowisku aplikanta Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Gliwicach, a 16 września rozpoczął studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Po studiach, w 1996 roku podjął służbę w Szkole Policji w Słupsku na stanowisku starszego technika w Zakładzie Interwencji Policyjnych. Z Zakładem Interwencji Policyjnych pozostawał związany przez blisko 16 lat, przechodząc wszystkie szczebla awansu zawodowego nauczyciela policyjnego: od starszego technika do starszego wykładowcy.
Na przestrzeni tych lat Zakład Interwencji Policyjnych podlegał różnym zmianom organizacyjno-etatowym, zmieniał także swoją nazwę: Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego i Technik Interwencji oraz Zakład Wyszkolenia Specjalnego. W sierpniu 2012 roku nasz Kolega przeszedł do Zespołu Wsparcia Dydaktycznego.

Podinsp. Arkadiusz Herman jest współautorem opracowań i publikacji z zakresu taktyki i technik interwencji oraz samoobrony, wielokrotnie uczestniczył w pracach zespołów zadaniowych powoływanych przez Komendanta Głównego Policji, między innymi w celu opracowania nowych programów szkolenia i doskonalenia zawodowego.
W toku służby za profesjonalizm, wysokie umiejętności i kwalifikacje zawodowe oraz prezentowaną postawę zawodową był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez przełożonych. W 2007 roku wyróżniony został Honorową Odznaką Szkoły Policji w Słupsku - przyznawaną przez Komendantów Szkoły osobom szczególnie dla niej zasłużonym.

Na zaopatrzenie emerytalne podinsp. Arkadiusz Herman przechodzi z ponad 20-letnią wysługą emerytalną, którą w całości stanowi służba w Policji.
W podziękowaniu za nienaganną służbę, prezentowaną postawę zawodową i wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych Komendant Szkoły wyróżnił odchodzącego dziś policjanta nagrodą rzeczową.

(3.6.2013)