Spotkanie z przedstawicielami WOPR

imagePrezes Zarządu Głównego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego gościł z roboczą wizytą w słupskiej Szkole Policji. W trakcie wizyty rozmawiano między innymi o działalności szkolnej Drużyny Specjalnej WOPR, której członkowie uczestniczą w wielu przedsięwzięciach.

W działalności Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z komendantem Szkoły Policji insp. Jackiem Gilem rozmawiał prezes Zarządu Głównego WOPR w Warszawie Jerzy Telak. W spotkaniu uczestniczył także prezes słupskiego WOPR`u Piotr Dąbrowski. W trakcie spotkania mówiono między innymi o działalności Drużyny Specjalnej WOPR, której członkowie angażują się w wiele przedsięwzięć związanych z propagowaniem bezpiecznych zachowań nad akwenami wodnymi. W ostatnim czasie policyjni goprowcy ze Szkoły uczestniczyli między innymi w akcji „Bezpieczne fale przygody”, którą na nadmorskiej plaży w Czołpnie przygotował Słowiński Park Narodowy. Członkowie Drużyny specjalnej organizowali także konkursy i zabawy dla dzieci z gminy Trzebielino oraz zabezpieczali spływy kajakowe.

W trakcie spotkania miał również miejsce miły akcent związany z wręczeniem okolicznościowego medalu. Jubileuszowy numizmat z okazji 50-lecia istnienia w Polsce Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymał z rąk Prezesa WOPR Komendant Szkoły Policji w Słupsku.

(23.7.2012)