Jedyny w Polsce kurs magazynierów policyjnych

image Jako jedyni w Polsce szkolimy policyjnych magazynierów uzbrojenia. W poniedziałek rozpoczął się drugi cykl pionierskiego szkolenia dla magazynierów uzbrojenia w zakresie prowadzenia gospodarki sprzętem techniczno-bojowym w jednostkach organizacyjnych Policji.

Szkolenie realizowane jest przez kadrę dydaktyczną Szkoły Policji, głównie z Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego przy wsparciu merytorycznych specjalistów skierowanych w tym celu przez Komendę Główną Policji. Wychodząc naprzeciw potrzebom Policji, po zakończeniu tego typu szkolenia każdy uczestnik będzie między innymi potrafił samodzielnie wydawać i przyjmować broń, amunicję czy materiały wybuchowe, a także znał będzie sposoby przystrzelenia, przeglądu i konserwacji broni palnej.

Zdobyte wiadomości i umiejętności przydadzą się do prawidłowego prowadzenia dokumentacji, a przede wszystkim pozwoli na stworzenie bezpiecznego środowiska pracy na takich specyficznych i ważnych stanowiskach logistycznych.
Kurs trwa 84 godziny, z czego cztery ostatnie przeznaczone są na egzamin, do którego przystąpić musi każdy uczestnik kursu.

(6.11.2012)