O autorytecie i zasadach etykiety

image W wykładach dotyczących roli autorytetu oraz zachowania zgodnego z zasadami savoir vivre`u mówiono podczas wykładów zorganizowanych w sali konferencyjnej Szkoły Policji. Udział w spotkaniach wzięli przedstawiciele kadry kierowniczej oraz grupa pracowników i wykładowców Szkoły.

Zajęcia poprowadził dr Marcin Hermanowski z Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Zajęcia w Słupsku są częścią serii wykładów prowadzonych w Komendach Wojewódzkich Policji oraz Szkołach Policji.
W pierwszym z wykładów, poświęconym w głównej mierze budowaniu autorytetu, uczestniczyli członkowie kadry kierowniczej. Wykładowca poruszył między innymi kwestie autorytetu formalnego i nieformalnego. Mowa była także o kształtowaniu kontaktów interpersonalnych na linii podwładny przełożony, również w kontekście sytuacji kryzysowych.

W drugim z wykładów, podzielonym na trzy części, uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych komórek organizacyjnych Szkoły, w tym osoby pełniące funkcję asystentek/sekretarek. W trakcie zajęć mowa o wielu zagadnieniach związanych nie tylko z szeroko pojętą etykietą. W tym kontekście porównywano także ogólnie panujące zasady w zestawieniu z policyjnym ceremoniałem i regulaminem mundurowym.

dr Marcin Hermanowski - WSUS w Poznaniu
kilka praktycznych wskazówkek cz.1