Narada z pierwszym Zastępcą Komendanta Głównego.

Zastępcy Komendantów Wojewódzkich Policji do spraw prewencji gościli w słupskiej Szkole Policji. Piątkowa wizyta była częścią trzydniowej narady, której przewodniczył pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.

W naradzie uczestniczyło także kilku Komendantów Wojewódzkich oraz Komendanci Szkół Policji. Dwa pierwsze dni narady odbyły się w Gdańsku, trzeci dzień przewidziany był na wizytę w słupskiej Szkole Policji, gdzie tego samego dnia kończył się finał Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”, w którym uczestniczyły reprezentacje policjantów prewencji z całego kraju.

Uczestnicy narady mogli obserwować występ reprezentantów poszczególnych województw, a także zwiedzili bazę dydaktyczną Szkoły, która w głównej mierze kształci policjantów pionu prewencji. Zastępcy Komendantów z uznaniem wyrażali się o nowych obiektach symulacyjnych w przyziemiu głównego budynku dydaktycznego. Goście zwiedzili również Izbę Historii Kryminalistyki, jedną z najnowocześniejszych w kraju strzelnic oraz Izbę Tradycji i Historii Szkoły. Ostatnim punktem narady było uczestnictwo w uroczystym zakończeniu XX. Turnieju Par Patrolowych.

(30.9.2013)