"Świąteczna Paczka" ze Szkoły Policji

image Kolejną edycję akcji „Świąteczna paczka” zorganizowali policjanci i pracownicy Szkoły Policji w Słupsku. Świąteczna pomoc z produktami żywnościowymi i słodyczami trafiła do potrzebujących rodzin z gminy wiejskiej Słupsk.

Rodziny, do których powinna trafić pomoc wskazali nam dzielnicowi z I-go Komisariatu Policji przy ul. Reymonta, z którymi współpracujemy od początku akcji. Tym razem akcją objęto 16 rodzin liczących łącznie 82 osoby. Pomoc skierowana jest w pierwszej kolejności do rodzin wielodzietnych oraz osób będących w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
Każda paczka była przygotowywana indywidualnie dla każdej rodziny, z uwzględnieniem liczby osób. Przygotowując paczki zadbaliśmy również o formę podkreślając symbolikę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Osoby zaangażowane w akcję podkreślały wagę czerpania radości z możliwości pomagania potrzebującym, szczególnie w okresie przedświątecznym. Pomoc skierowana jest do najbardziej potrzebujących rodzin, które w związku z miejscem swojego zamieszkania mają utrudniony dostęp do instytucji charytatywnych mieszczących się w Słupsku.

image Tegoroczną - trzecią już - edycję akcji przygotowali samodzielnie członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku. Produkty żywnościowe i słodycze pozyskano ze zorganizowanej zbiórki żywności. Inicjatywa samodzielnej zbiórki produktów żywnościowych spotkała się z ogromnym odzewem, nie tylko członków klubu, ale również osób niezrzeszonych, sympatyków, wykładowców i pracowników Szkoły Policji w Słupsku.
Krwiodawcy wyrażają swoją wdzięczność i podziękowanie za bezinteresowną pomoc, dar serca wszystkim ofiarodawcom, a szczególne osobom niezrzeszonym w klubie, które wsparły „Świąteczną paczkę”.

(23.12.2013)