Pogranicznicy o podrabianiu dokumentów

image W szkoleniu dotyczącym fałszowania dokumentów uczestniczyli wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, Zakładu Służby Kryminalnej oraz Zakładu Interwencji Policyjnych. Zajęcia odbyły się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Wzajemna współpraca obu ośrodków prowadzona jest od kilkunastu lat.

Eksperci ze Straży Granicznej przedstawili podczas wykładów oraz ćwiczeń możliwości fałszowania oraz podrabiania dokumentów, z którymi najczęściej mają do czynienia policjanci. Przedstawili także najnowszy polski dokument, który obecnie dopiero wchodzi do obiegu, czyli prawo jazdy. Jest ono wykonane na bazie poliwęglanu i ma zabezpieczenia podobne, jak dowód osobisty.

Zajęcia, które były prowadzone na bardzo wysokim poziomie, poszerzyły wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, wykładowców ze Szkoły Policji. Po zakończeniu zajęć, gospodarze zapoznali wykładowców Szkoły Policji z historią Ośrodka oraz Straży Granicznej, obecną strukturą i profilem szkolenia oraz bazą dydaktyczną. Na zakończenie spotkania pogranicznicy zaproponowali możliwość kontynuowania szkoleń w kierunkach umożliwiających podnoszenie wiedzy i umiejętności kadry obu jednostek.

(4.6.2013)