Policyjni eksperci na pożarniczych zawodach

imageKonieczność ciągłego szkolenia ratowników z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ćwiczeń ze współpracy z innymi służbami (Policja, zespoły ratownictwa medycznego) - to konkluzja po zakończeniu specjalistycznych zawodów "Biec po pomoc", w których uczestniczyli przedstawiciele słupskiej Szkoły Policji. Impreza stworzyła możliwość wymiany doświadczeń między policyjnymi ratownikami i osobami odpowiedzialnymi za szkolenie ratowników Państwowej Straży Pożarnej.

W Rosnowie (woj. zachodniopomorskie) odbyły się II Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy pod hasłem ,,Biec by pomóc”. W zawodach udział wzięło 5 drużyn jednostek OSP z Sianowa, Osiek, Mielenka, Polanowa i Świeszyna. Sędziami jednej z konkurencji byli wykładowcy ze Szkoły Policji w Słupsku st. sierż. Michał Kurdziel oraz podinsp. Grzegorz Przybysz. Zadanie, które oceniali policyjni eksperci polegało na udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym - samochód uderzył w drzewo.
W wyniku zdarzenia zostały poszkodowane trzy osoby; kierujący pojazdem w stanie nagłego zatrzymania krążenia, pasażerka pojazdu w stanie rozwiniętego wstrząsu krwotocznego z podejrzeniem złamania dwóch kości udowych oraz niemowlę, które wypadło poza pojazd bez oznak funkcji życiowych.
Ponadto podczas akcji ratowniczej dyspozytor centrum powiadamiania ratunkowego wydał polecenie przygotowania lądowiska dla zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

(24.9.2012)