Sportowe i społeczne pasje wykładowcy

imageMa już za sobą ponad 30 lat służby, ale dalszym ciągu z pasją poświęca się pracy dydaktycznej, a po służcie aktywnie działa w kilku organizacjach społecznych. Podinsp. Krzysztof Ślusarz na co dzień jest wykładowcą ruchu drogowego i prewencji w słupskiej Szkole Policji, w czasie wolnym można często spotkać go na polskich stadionach sportowych.

Wykładowca zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego służbę w Policji rozpoczął w 1981 roku, a karierę dydaktyczną w Szkole Policji - od roku 2006. W trakcie swojej służby „w terenie” przyczynił się między innymi do ujawnienia i zatrzymania sprawców kradzieży pojazdów na zamówienie, a także sprawcy ponad 130 napadów na kierowców tirów.

W czasie wolnym od służby nasz Kolega z pasją oddaje się rozgrywkom ligowym. Nie jest jednak piłkarzem, lecz kierownikiem do spraw bezpieczeństwa pierwszoligowej „Floty” Świnoujście. Pod koniec ubiegłego roku Krzysztof Ślusarz został laureatem nagrody „Fair-Play” przyznawanej dla najlepszych kierowników do spraw bezpieczeństwa w I-szej lidze. W uznaniu tych zasług był również jedynym przedstawicielem klubów pierwszoligowych zaproszonym w tym roku do Sejmu na posiedzenie sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, podczas których dokonano analizy i podsumowania stanu bezpieczeństwa na stadionach po zakończeniu jesiennej rundy rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Bogate doświadczenie stadionowe wykorzystywane jest również policyjnej pracy. Wykładowca prowadził przed mistrzostwami EURO 2012 serię szkoleń dla policjantów pełniących służbę w trakcie rozgrywek. Szkolenia te prowadzone były zarówno w słupskiej Szkole Policji jak i w jednostkach na terenie kraju.
Oprócz pasji piłkarskiej Krzysztof jest także członkiem honorowym warszawskiego Klubu Harley Davidson i absolwentem Szkoły Tańca Towarzyskiego w Wałczu.
W jednym wywiadów, na pytanie dziennikarza, kim chciałby zostać gdyby mógł cofnąć czas, odpowiada niezmiennie: "Tym, kim jestem, prawdziwym, twardym gliną”.

(6.3.2013)