Nowe obiekty symulacyjne w przyziemiu

imageDwa kompleksy dydaktycznych pomieszczeń symulacyjnych zostaną wkrótce oddane do użytku na najniższej kondygnacji głównego budynku dydaktycznego. Dziś prezentujemy pierwszy z kompleksów - „Przyziemie 1”, w którym prace dobiegają już końca.

Ciągły rozwój techniczny pomocy dydaktycznych, jak również pojawiające się różnorodne formy przestępczości generują potrzeby efektywnego modyfikowania i wzbogacania procesu szkolenia policjantów. Do realizacji tych celów niezbędne jest posiadanie bardzo dobrej bazy lokalowej - pomieszczeń symulacyjnych. Szkoła Policji w Słupsku nie odstaje w tym zakresie od innych policyjnych ośrodków kształcenia. W najbliższym czasie zostaną oddane do użytku nowe pomieszczenia, usytuowane w przyziemiu bloku dydaktycznego. Będą one stanowiły dwa odrębne kompleksy.

W kompleksie „Przyziemie 1” znajdującym się przy Komisariacie Policji (w miejscu tym dawniej mieściła się kantyna) będą znajdowały się: pomieszczenie monitoringu, pomieszczenia symulacyjne, pomieszczenia do przeprowadzania zajęć z zakresu przeszukiwania pomieszczeń i zatrzymywania osób. Znaczna część pomieszczeń, to pomieszczenia ciemne, gdzie będą realizowane zajęcia z zakresu przeprowadzania interwencji w warunkach nocnych. W jednym z pomieszczeń odbędzie się również konkurencja Turnieju Par Patrolowych.
Ciekawostką jest system podwieszanych na suficie przesuwnych ścian, dzięki któremu z trzech sal, w których prowadzone są niezależnie zajęcia dydaktyczne można utworzyć jedno większe audytorium umożliwiające obserwację interwencji nawet kilku plutonom słuchaczy.

imageWszystkie pomieszczenia zostaną jeszcze wyposażone w kamery (pracujące zarówno w dzień, jak i w nocy), system mikrofonów i głośników. Całym sprzętem będzie można sterować z pomieszczeń monitoringu, gdzie prowadzący zajęcia będzie miał możliwość dowolnego operowania kamerami, oświetleniem. Cały system posiadać będzie możliwość nagrywania i późniejszego odtwarzania symulacji dla dalszych celów dydaktycznych. Pomieszczenia monitoringu będą również pełniły funkcję sal wykładowych.

W przyszłym tygodniu przedstawimy kolejny kompleks pomieszczeń „Przyziemie 2”, w którym również odbędzie się jedna z konkurencji tegorocznej, jubileuszowej XX. edycji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Zapraszamy do śledzenia naszych codziennych aktualności.

(11.9.2013)