Polsko-niemieckie porozumienie

imagePodpisanie kolejnego porozumienia o współpracy pomiędzy Szkołą Policji w Słupsku i Wyższą Zawodową Szkołą Policji w Oranienburgu obyło się wczoraj (środa) w Oranienburgu pod Berlinem. W podpisaniu dokumentu uczestniczył komendant Szkoły insp. Jacek Gil oraz prezydent Szkoły Rainer Grieger. Porozumienie przewiduje zacieśnianie współpracy pomiędzy naszymi instytucjami w kolejnych latach 2014-2015.

Zapisy porozumienia przewidują wyminę wykładowców i słuchaczy, wspólne seminaria dotyczące polskiego o niemieckiego prawa dla policjantów jednostek przygranicznych oraz warsztaty praktyczne z zakresu podwyższania kwalifikacji zawodowych policjantów obu krajów.
Obie strony uzgodniły, że istnieje potrzeba odbywania praktyki przez polskiego policjanta w jednostce niemieckiej i niemieckiego - w jednostce polskiej. Ponadto istnieje szansa na rozszerzenie współpracy po deklaracjach Policji niemieckiej z zakresu wykorzystania sztucznego DNA przy znakowaniu przedmiotów w celu ograniczania ich kradzieży.

Obie strony wyraziły zainteresowanie angażowaniem do wzajemnej współpracy jednostek przygranicznych po stronie niemieckiej i komend wojewódzkich po stronie polskiej. Współpraca między naszymi szkołami jest najdłużej trwającą współpracą między jednostkami polskiej i niemieckiej Policji i ciągle znajduje nowe płaszczyzny współpracy.

(31.10.2013)