Ostatnie godziny słuchaczy w Szkole Policji - jutro egzamin

imageTo już ostatnie godziny nauki i pobytu w słupskiej Szkole Policji kilkusetosobowej grupy słuchaczy kursu podstawowego. Jutro rano, w piątek, czeka ich egzamin końcowy a następnie wyjazd do domu, rodzin i najbliższych. Później świeżo upieczeni policjanci służyć będą przez 49 dni w Oddziałach Prewencji Policji i dopiero po tym okresie trafią do swoich macierzystych jednostek.

Dobiega końca okres szkoleniowy słuchaczy kursu podstawowego, którzy rozpoczęli naukę w styczniu 2012 roku. Po 124 dniach szkoleniowych (968 godzin zajęć) w murach Szkoły Policji w Słupsku młodzi policjanci wracają do macierzystych jednostek terenowych, aby wykonywać powierzone zadania związane z ochroną życia i zdrowia ludzi oraz ich mienia. Jednak za nim tam trafią czeka ich jeszcze służba w Oddziałach Prewencji Policji, podczas której pełnić będąsłużbę patrolowo-interwencyjną, uczestniczyć w zabezpieczeniach wszelkich imprez masowych takich jak mecze piłki nożnej i żużel, koncerty muzyczne, pochody i manifestacje oraz wszelkie uroczystości zarówno o charakterze państwowym jak i lokalnym (samorządowym).

Zdobyta w słupskiej Szkole niezbędna wiedza i umiejętności z pewnością zostaną wykorzystane podczas wykonywania czynności służbowych, a także przy ich dokumentowaniu. Policjanci są przygotowani do pełnienia służby na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.
Jutro, o godzinie 8 rano, rozpocznie się egzamin pisemny, a wczesnym popołudniem odbędzie się uroczyste zakończenie szkolenia i wręczenie świadectw. Do jutrzejszego egzaminu przystąpi 341 młodych policjantów i policjantek.

(5.7.2012)