Wizyta delegacji ze Szkoły Policji w Kłajpedzie

imageOmówienie szczegółów pobytu i programu grupy policjantów litewskich, który na przełomie roku przyjadą do słupskiej Szkoły Policji to temat roboczej wizyty, którą złożyli nam przedstawiciele litewskiej Policji.

W grudniu oraz styczniu przyszłego roku w słupskiej Szkole Policji odbywać się będą dwutygodniowe staże związane z tematyką zabezpieczenia porządku publicznego, finansowane w ramach europejskiego programu szkoleniowego Leonardo da Vinci. Udział w tych stażach wezmą policjanci z Litwy.
Szkoła Policji w Słupsku w ramach podpisanego ze stroną litewską porozumienia o współpracy (zobacz szczegóły) wyraziła w czerwcu tego roku gotowość wspierania inicjatyw szkoleniowych i bycia partnerem w omawianym przedsięwzięciu. Od tego momentu współpraca pomiędzy szkołami policyjnymi z Polski i Litwy nabrała rozpędu i wyraźnego charakteru, przekładając się na faktyczne wspólne działania i przedsięwzięcia.

Z ramienia słupskiej Szkoły w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele Zespołu Wsparcia Dydaktycznego, którzy zadbali również o zaprezentowanie delegacji zagranicznej obiektów dydaktycznych, a w ramach programu kulturalnego pokazali atrakcje Pomorza.
Zaangażowani do przyszłego projektu pracownicy Zakładu Prewencji i RD Szkoły Policji pokazali gościom między innymi wybrane aspekty funkcjonowania Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Realizacja wspólnych projektów szkół z Kłajpedy i Słupska odbywa się w ramach projektów Komisji Europejskiej (Więcej na ten temat w jęz. angielskim)..

(25.9.2012)