Strażacy w Szkole Policji

image Strażacy z Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku uczestniczą w zajęciach z informatyki na terenie Szkoły Policji. Wizyta pożarników to jedna z płaszczyzn współpracy pomiędzy formacjami podległymi Ministrowi Spraw Wewnętrznych.

W wykładach z zakresu informatyki ogólnej uczestniczą zawodowi strażacy, którzy przebywają na kursie podoficerskim w słupskim Ośrodku Szkolenia Straży Pożarnej jest to „Szkolenie uzupełniające strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej”. Funkcjonariusze pochodzą z różnych komend województwa pomorskiego. W trakcie kilku dni zajęć, prowadzonych przez wykładowców Zakładu Ogólnozawodowego, poznawać będą funkcjonowanie i obsługę wybranych programów, które następnie wykorzystywać będą w trakcie swojej służby. Program zajęć składa się kilku dni szkoleniowych prowadzonych w jednej z pracowni komputerowych.

Zajęcia strażaków w słupskiej Szkole Policji to tylko jeden z przykładów współpracy obu formacji. Policyjny wykładowcy organizowali już także zajęcia z kierowania ruchem drogowym przeprowadzane na ulicach Słupska. Strażacy z Komendy Miejskiej corocznie uczestniczą w ćwiczeniach przeciwpożarowych na terenie naszej placówki, w trakcie których odbywa się między innymi ewakuacja kilkuset policjantów z budynku mieszkalnego.

(28.5.2013)