Roboczo o wyszkoleniu strzeleckim w Policji

imagePrzedstawiciel Szkoły Policji w Słupsku uczestniczył w kolejnym spotkaniu grupy roboczej zajmującej się nowelizacją treści zawartych w decyzji Komendanta Głównego Policji w sprawie szkolenia strzeleckiego policjantów. Obrady odbywały się w minionym tygodniu w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Celem obrad było wypracowanie decyzji i instrukcji regulującej strzelania w Policji z broni palnej krótkiej, pistoletów maszynowych, karabinków automatycznych, strzelb gładkolufowych, karabinów wyborowych i karabinów samoczynnych. Zaproponowane strzelania są bardziej zbliżone do realiów pełnienia służby i odpowiadają stosowanej taktyce i technice działania policjantów na różnych poziomach zaawansowania. Ponadto opracowano nowe wzory tarcz strzeleckich.

Obradom przewodniczył nadkom. Grzegorz Waszczyk Kierownik Sekcji Szkolenia Strzeleckiego Wydziału Koordynacji Doboru i Szkolenia Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji, a przedstawicielem Szkoły Policji w Słupsku, który uczestniczył w obradach był podinsp. Przemysław Rybicki starszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego.

W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Szkoły Policji w Katowicach, Szkoły Policji w Pile, Komendy Stołecznej Policji oraz Komend Wojewódzkich Policji w Łodzi i w Poznaniu.

(1.10.2012)