Szwajcaria bez tajemnic

imageNa zaproszenie DCAF (Democratic Control of Armed Force - Demokratyczna Kontrola Sił Zbrojnych) w Andermatt w Szwajcarii przebywał reprezentujący Polskę, mł. insp. Zbigniew Zubel, kierownik Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego Szkoły Policji w Słupsku. Międzynarodowe spotkanie zostało zorganizowane w formie seminarium.

Seminarium składało się z dwóch wątków; doskonalenia sposobów nauczania w policjach oraz siłach zbrojnych oraz praktycznych ćwiczeń wysokogórskich. W seminarium uczestniczyli przedstawiciele 13 państw europejskich dzieląc się doświadczeniami w zakresie metod i sposobów nauczania.
Armia Konfederacji Szwajcarskiej zademonstrowała sposoby szkolenia jednostek wysokogórskich („alpine”) w obronie i ataku, które następnie musieli wykonywać wszyscy uczestnicy seminarium. Te ciężkie ćwiczenia poprzedzone były ćwiczeniami na ścianie wspinaczkowej, chodzeniem po dwulinowym moście oraz zjazdem poprzecznym. Istniała także sposobność zapoznania się z bronią używana przez Szwajcarów.
Uczestnicy mieli także sposobność zwiedzenia malowniczych miast - Lucerny i Zurychu.

(17.9.2012)