138 nowych policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku

Kolejna grupa młodych policjantów zasiliła szeregi polskiej Policji. Kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji ukończyło w piątek 138 słuchaczy. Świeżo upieczeni absolwenci podczas egzaminu końcowego uzyskali średnią ocen 5,60.

Młodzi policjanci rozpoczęli szkolenie w ramach kursu podstawowego 26 czewrca. Zgrupowani byli w ramach Kompanii VIII i Kompanii IX. Przez 29 tygodni zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach. Na zakończenie szkolenia, policjanci zdawali egzaminy końcowy. Test wiedzy składający się z 80 pytań zaliczyła cała grupa przystępująca do egzaminu, osiągając ogólną średnią 5,60. Słuchacze uzyskali łącznie 84 oceny wyróżniające („szóstka”); 55 bardzo dobrych („piątka) i 1 ocenę dobrą („czwórka”).

W trakcie uroczystego zakończenia szkolenia, które odbyło się w szkolnej auli, zastępca komendanta Szkoły insp. Witold St. Majchrowucz pogratulował słuchaczom dobrych wyników końcowych i podkreślił jednocześnie, że teraz każda służba będzie teraz dla nich swoistym egzaminem. W trakcie przemówienia mowa była również o bardzo wielkim zaangażowaniu słuchaczy w życie Szkoły, w tym udział w wielu przedsięwzięciach, takich jak na przykład Turniej Par Patrolowych, czy honorowe oddawanie krwi.

Uroczystość zakończenia szkolenia podstawowego zgromadziła bliskich i rodziny słuchaczy, którzy obserwowali przebieg całego wydarzenia. Już po uroczystości były kwiaty i gratulacje dla młodych policjantów, którzy z dumą prezentowali otrzymane świadectwa.
Większość policjantów stawiła się już do normalnej służby. Przed nimi jeszcze obowiązkowe praktyki w Oddziałach Prewencji Policji, które przewidują 39 służb w ciągu 49 dni.

(23.12.2013)