KSIP bez tajemnic - zakończenie kursu

image Policjanci zjednostek terenowych Policji zakończyli dziś szkolenie z zakresu obsługi Krajowego Systemu Informacyjnego Policji. W zajęciach wzięło udział czternaście osób. Była to ostatnia edycja tego rodzaju szkolenia w tym roku.

Kurs obsługi KSIP przeznaczony jest dla służb prewencyjnych, uczestniczyli w nim policjanci zajmujący się na co dzień w swoich jednostkach sprawdzeniami i rejestracją danych w systemie KSIP. Są wśród nich także osoby, które dopiero rozpoczną obsługę tego systemu. Nasi absolwenci pracować będą między innymi na stanowiskach dyżurnych

Podczas kursu przewidziano jedynie 4 godziny wykładów; na pozostałą część kursu przypadły ćwiczenia praktyczne. Po zaprezentowaniu przez wykładowcę, jak wykonać sprawdzenie i rejestrację, uczestnicy na własnych stanowiskach komputerowych przeprowadzali zadane wcześniej czynności według przygotowanych założeń. Kurs zakończył się zaliczeniem, które uzyskali wszyscy słuchacze.

W ramach zajęć uczestnicy nie korzystają z używanej w jednostkach terenowych bazy danych KSIP. Na potrzeby szkolenia stworzona jest odrębna ogólnopolska baza szkolna, która zawiera wyłącznie fikcyjne dane. Baza ta nie jest w żaden sposób połączona z zasadniczą bazą KSIP, która na co dzień wykorzystywana jest w policyjnej pracy.
Kolejne kursy z zakresu edycji i obsługi Krajowego Systemu Inforamacyjnego Policji odbywać się juz będą w przyszłym roku.

(14.11.2012)