Kilkudziesięciu nowych dzielnicowych

imageDziś po południu zakończyły się trzy edycje specjalistycznego kursu szkoleniowego dla dzielnicowych. Absolwentami szkolenia jest 60 policjantek i policjantów, którzy na co dzień pełnią funkcję dzielnicowego w Komendach Miejskich, Rejonowych i Powiatowych. Wśród absolwentów jest również 11 pań.

W trakcie prawie miesięcznego szkolenia policjanci pogłębiali swoją wiedze i umiejętności z zakresu między innymi metod i form pełnienia służby przez dzielnicowego, zagadnień prawno-kryminalistycznych, w tym pracy operacyjnej oraz interwencji policyjnych.
Szkolenie miało nietylko charakter teoretyczny, ale i praktyczny. Policjanci sporządzali bowiem dokumentację służby dzielnicowego (w tym z postępowania przygotowawczego, pomoc ofiarom przemocy domowej).

Kurs tego typu daje również możliwość wymiany doświadczeń między jego uczestnikami i wykorzystania doświadczeń innych policjantów podczas własnej służby. Większość zajęć na kursie przeprowadzili wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej, którzy sprawowali jednocześnie opiekę dydaktyczną nad jego uczestnikami.
Dziś po południu zakończyły się trzy edycje specjalistycznego kursu dzielnicowych: VIII, VIII i IX. Łącznie w tym roku zaplanowano czternaście edycji tego szkolenia.

(4.9.2013)