Sportowe pasje policjantów Szkoły Policji

imageO tym jak ciekawe mogą być sportowe pasje wykładowców Szkoły Policji można przekonać się podczas wielu imprez sportowych organizowanych w Słupsku. Dziś przedstawiamy sylwetki dwóch policjantów, którzy w czasie wolnym od służby reprezentują naszą Szkołę podczas sportowych rywalizacji.

Podkom. Damian Bartnicki na co dzień pełni służbę jako specjalista Zakładu Interwencji Policyjnych. W trakcie prowadzonych zajęć uczy słuchaczy między innymi technik samoobrony. W trakcie tych zajęć wykorzystywane są elementy różnych sportów walki. Aby móc przekazywać fachowe umiejętności innym, należy samemu również doskonalić swój warsztat. Nasz wykładowca w czasie wolnym trenuje zawodników w ramach działającego pod egidą Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego klubu brazylijskiego jiu-jitsu „Seprentes”.

„Seprentes” istnieje w Szkole Policji od kilku lat; trenują w nim słuchacze, a od ubiegłego roku również zainteresowani mieszkańcy Słupska i okolic. Zawodnicy klubu, których trenuje Damian Bartnicki, z sukcesami występują również podczas gal sportów walki organizowanych w różnych miastach Polski. Kilka dodatkowych informacji można przeczytać w zamieszczonych poniżej fragmentach informacji zamieszczonych w prasie.

Więcej informacji o brazylijskim jiu-jitsu, a także o działalności klubu prowadzonego przez Damiana Bartnickiego można przeczytać na klubowej stronie internetowej SPTS Serpentes Słupsk, aby wejść na stronę należy kliknąć na ten link.

imageKolejnym pasjonatem sportu - tym razem koszykówki - jest sierż.sztab. Szymon Dąbrowski z Wydziału do spraw Ochrony Informacji Niejawnych. Nasz kolega jest podporą koszykarskiego zespołu Szkoły Policji, który startuje między innymi w Spartakiadzie Mundurowej Służb Garnizonu Słupskiego.

Na co dzień Szymon Dąbrowski wykonuje obowiązki dyżurnego Szkoły. Po służbie trenuje basket nie tylko w Szkole Policji, ale również ramach Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Występując w zespole „Signum” Szymon notuje w tym sezonie bardzo dobre wyniki. Jeden z lepszych rezultatów osiągnął w meczu z drużyną „Półdystansu”, gdzie zdobył dla swojej drużyny aż 43 punkty.
Przez komentatorów SALK nasz reprezentant uznawany jest za ”objawienie” tego sezonu rozgrywek, podkreślany jest również fakt, że potrafi odnaleźć się na różnych pozycjach, zarówno centra jak i rzucającego obrońcy.

Wkrótce materiał o biegaczach słupskiej Szkoły Policji i ich zamierzeniach na 2013 rok.

(4.1.2013)