Z Nowogardu do Szkoły Policji w Słupsku

imageUczniowie klasy drugiej „policyjnej” z Zespołu Szkół w Nowogardzie mogli bliska zapoznać się z systemem szkolenia nowych policyjnych kadr. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli szkoły z Nowogardu. Niektórzy z nich chcą swoją przyszłość związać z policyjną formacją.

Na początku wizyty uczniowie obejrzeli projekcje filmów: o historii Szkoły Policji w Słupsku oraz film profilaktyczny. Programie pobytu znalazło się zwiedzanie obiektów dydaktycznych, Sala Tradycji i Historii, Oratorium. Uczniowie wzięli czynny udział w zajęciach z przeprowadzania pierwszej pomocy przedmedycznej, w zajęciach wychowania fizycznego i samoobrony, a także w zajęciach z zakresu taktyki interwencji.
Młodzi ludzie mogli także przymierzyć sprzęt specjalny Policji - kamizelki przeciwuderzeniowe, kaski z osłoną twarzy i tarcze ochronne. Na zakończenie wizyty zostali zapoznani z uzbrojeniem, jakie posiada na wyposażeniu Policja. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia ze strzelania na strzelnicy pneumatycznej wraz z testem umiejętności strzeleckich.

Podczas nauki w klasach policyjnych uczniowie z Nowogardu zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa jak i szeroko rozumianej prewencji. Zajęcia mają również pokazać młodym ludziom, jakie mają prawa, ale też i obowiązki wobec państwa. Uczęszczanie do klasy policyjnej nie daje żadnych przywilejów w późniejszym procesie doboru do Policji. Uczniowie mogą jednak w sposób bardziej szczegółowy zapoznać się z pracą policjantów i zobaczyć, w jaki sposób przebiega proces szkolenia podstawowego każdego nowoprzyjętego policjanta.

Kończąc wizytę w Szkole Policji w Słupsku uczniowie podziękowali za umożliwienie pobytu w naszej placówce. Zgodnie stwierdzili, że Szkoła przypadła im do gustu, a kilkoro z nich już podjęło decyzję, że po zdaniu egzaminu dojrzałości złożą podanie o przyjęcie do Policji.

(18.4.2013)