Osoby niebezpieczne i przesłuchania FBI

imageDwie kolejne edycje szkoleń specjalistycznych rozpoczęły się dziś rano w słupskiej Szkole Policji. Na zajęciach kształć się będą policjanci interweniujący wobec osób niebezpiecznych oraz funkcjonariusze prowadzący przesłuchania metodą FBI.

Na pierwszym z rozpoczętych kursów, z zakresu podejmowania interwencji wobec osób agresywnych i niebezpiecznych słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu rozpoznania miejsca i sytuacji przed podjęciem interwencji. Kursanci poznają podstawy negocjacji, aby trafnie zakwalifikować sytuację, w której obligatoryjnie musi być wezwany negocjator, oraz po to, aby nawiązać wstępny kontakt ze sprawcą, co może znacznie ułatwić pracę negocjatora.
Przeważająca część 40-godzinnego szkolenia, które prowadzą Wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych, poświęcona jest ćwiczeniom praktycznym. Słuchacze uczą się, jak zachować bezpieczeństwo nawet w bardzo niebezpiecznych interwencjach, gdy zmuszeni byli do działania z bronią przygotowaną do użycia. Podsumowaniem szkolenia będą zajęcia nocne, w których słuchacze dokonają zatrzymania w warunkach ograniczonej widoczności.

imageKolejnym z rozpoczętych dziś kursów jest szkolenie w zakresie taktyki i techniki przesłuchań. Udział w zajęciach biorą policjanci, którzy prowadzą przesłuchania osób.

Uczestnicy szkolenia na co dzień pełnią służbę w pionie kryminalnym. Zajęcia prowadzone są w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach. Wszystkie symulacje przesłuchań odbywają się w pokoju z lustrem fenickim. Dodatkowo w pokoju są zainstalowane mikrofony i kamery, które pozwalają pozostałym uczestnikom śledzić tok przesłuchania w sąsiednim pomieszczeniu.
Zajęcia prowadzone są przez wykładowców Zakładu Służby Kryminalnej przy współpracy psychologa z Zakładu Ogólnozawodowego.

(6.5.2013)