Wizyta licealistów ze Środy Wielkopolskiej

image Policja jest fajna - mówili podczas wizyty w słupskiej Szkole Policji licealiści ze Środy Wielkopolskiej, którzy uczęszczają do klas o profilu policyjnym. Dla młodych ludzi była to niepowtarzalna okazja, by „od środka” zobaczyć jak wygląda przygotowanie do służby nowych policjantów.

W trakcie wizyty uczniowie mogli zapoznać się z systemem szkolenia policjantów na kursie podstawowym. Program pobytu przewidywał wizytę w wielu obiektach dydaktycznych. Młodzież gościła między innymi w salach wykładowych głównego budynku dydaktycznego, w Izbie Tradycji i Historii Szkoły oraz na jednej z najnowocześniejszych w kraju strzelnic. Na strzelnicy uczniowie klasy policyjnej uczestniczyli w krótkiej pogadance dotyczącej posługiwania się bronią przez policjantów. Zajęcia odbyły się na jednej z osi strzeleckich, co dla młodych ludzi było dodatkową atrakcją.
Z równie dużym zainteresowaniem młodzi ludzie obejrzeli eksponaty zgromadzone w Izbie Historii Kryminalistyki.

Dzięki wizycie w słupskiej Szkole młodzi ludzie ze Środy Wielkopolskiej mogli w praktyce zobaczyć, jak wygląda przygotowanie policjanta do służby. Pobyt umożliwił także zapoznanie się z przywilejami, ale i obowiązkami, jakie niesie ze sobą założenie policyjnego munduru. Dodajmy, że wcześniej licealiści gościli również z wizytą w pilskiej Komendzie Policji.

Uczęszczanie do klasy policyjnej nie daje żadnych ulg w trakcie procesu doboru do Policji. Młodzież może jednak zobaczyć jak funkcjonuje policyjna formacja i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy swoje dalsze losy chce związać z niebieskim mundurem.

(29.10.2012)