Mikołajki słuchaczy Szkoły Policji

imageNiespodziankę i wiele radości sprawili słuchacze Szkoły Policji, którzy dziś odwiedzili osoby samotne oraz dzieci przebywające w Domu Interwencji Kryzysowej PCK. Dzięki finansowemu wsparciu Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego, wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych i młodzi policjanci obdarowali wszystkich paczkami.

Nie była to pierwsza tego rodzaju wizyta. Słuchacze pod kierunkiem kom. Arkadiusza Gliszczyńskiego systematycznie odwiedzają osoby starsze, pozostawione przez bliskich w Domu Interwencji Kryzysowej PCK oraz dzieci, które na skutek przemocy domowej razem ze swoimi mamami znajdują schronienie w placówce PCK. Dla tych osób wizyty policjantów są także czasem radości i nadziei, że jeszcze nie wszystko stracone…

Radość i zdumienie dzieci było tym większe, że nie spodziewały się prezentów od policjantów. Radości nie było końca, a policjanci wyraźnie wzruszeni, mówili, że ciężko słowami opisać radość, jaką daje możliwość obdarowywania innych, a zwłaszcza najmłodszych dzieci, których uśmiech i radość jest najpiękniejszą nagrodą. Również osoby starsze mówiły, że policjanci są praktycznie jedynymi osobami, poza pracownikami Domu Interwencji Kryzysowej, które przychodzą do nich z wizytą.

Serdeczne podziękowania należą się również prezesowi Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego Zenonowi Bartosiowi. Dzięki pomocy finansowej SPTS można było przygotować paczki dla wszystkich pensonariuszy, których radość i uśmiech na twarzy były największą nagrodą.

(6.12.2012)