Demolka w szkolnym Komisariacie

imageZbite kafelki i zdemontowane kaloryfery - tak w tej chwili wygląda Komisariat w słupskiej Szkole Policji. Obiekt symulacyjny, w którym odbywają się zajęcia w ramach szkolenia podstawowego, a także kursów specjalistycznych, poddawany jest teraz gruntownemu remontowi.

Do tej pory szkolny Komisariat wykorzystywany był do kształcenia dyżurnych jednostek organizacyjnych Policji. W przerwach między kursami specjalistycznymi w sali wykładowej Komisariatu realizowane były zajęcia z kursami podstawowymi. Pomieszczenia były już tak wyeksploatowane, że niezbędny stał się kompleksowy remont.

Zakres prac obejmuje między innymi: modernizację stanowiska kierowania i stworzenie punktu recepcyjnego, modernizację pomieszczenia sali odpraw, modernizację pomieszczenia dla osób zatrzymanych i doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, zaprojektowanie dodatkowego pomieszczenia z przeznaczeniem na „niebieski pokój”, wydzielenie dwóch reżyserek oraz modernizację sali wykładowej.

Po zakończeniu wszystkich prac w obiekcie symulacyjnym „Komisariat Policji” będzie można w sposób kompleksowy przeprowadzić szkolenie obejmujące różne zagadnienia z pracy dyżurnego jednostki Policji. Prowadzenie symulacji zdarzeń na poszczególnych stanowiskach będzie możliwe dzięki dwóm reżyserkom, w których przebywać będą wykładowcy moderujący określoną sytuację. Dzięki nowoczesnym urządzeniom audiowizualnym wszyscy uczestnicy szkolenia będą mogli obserwować w sali wykładowej realizowaną scenkę.
Szkolenie dyżurnych odbywało się do tej pory w podobny sposób, ale gorszych warunkach i przy wykorzystaniu sprzętu wyprodukowanego, w niektórych przypadkach, jeszcze w latach `80 ubiegłego wieku.
Mimo prowadzonych prac remontowych szkolenia dyżurnych odbywają się w dalszym ciągu, jest to możliwe dzięki drugiemu obiektowi symulacyjnemu, który posiadamy w głównym budynku dydaktycznym.

Zakończenie prac w Komisariacie przewidziano na połowę października tego roku.

(9.7.2012)