Przedstawiciele Szkoły Policji w Oranienburgu

image Zwycięstwem w klasyfikacji drużyn zagranicznych zakończył się start drużyny Szkoły Policji w Słupsku w Międzykrajowych Zawodach Strzeleckich z Pistoletu Służbowego. Zawody odbyły się na obiektach strzeleckich Policji kraju związkowego Berlin.

Były to pierwsze zawody w nowej formule, w której dwa kraje związkowe, Brandenburgia oraz Berlin zorganizowały wspólne zawody. W obu krajach związkowych służbę pełni około 32 tysięcy policjantów, a każda jednostka zobowiązana była do wystawienia 5-osobowej drużyny. W rozgrywkach finałowych startowało 20 najlepszych drużyn, w tym drużyna Szkoły Policji w Słupsku.
Pomimo deszczowej aury reprezentanci Szkoły Policji uzyskali wartościowe rezultaty. Najlepiej strzelał kom. Roman Jagielski, który mógłby rywalizować z najlepszymi policjantami niemieckimi.

Zawody sprzyjały wymianie doświadczeń w zakresie wyszkolenia strzeleckiego oraz były kolejnym krokiem wieloletnich kontaktów między Szkołą Policji w Słupsku a Wyższą Szkołą Zawodową Policji kraju związkowego Brandenburgia. Przypominamy, że 16 listopada w naszej szkole odbędą się IV Otwarte Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych Policji w Strzelaniu, w których udział weźmie także drużyna szkoły w Oranienburgu.

(1.10.2013)