Przedstawiciele Szkoły Policji na targach EUROPOLTECH

imageMiędzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2013 zakończyły się w Warszawie. W trakcie targów odbyły się także konferencje w grupach panelowych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz ogólnymi aspektami bezpieczeństwa państwa. Patronat honorowy nad targami objął minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, a nad cyklem konferencji naukowych - minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Sławomir Nowak.

Na targach - oraz konferencjach - była obecna delegacja Szkoły pod kierownictwem komendanta insp. Jacka Gila. Tegoroczna edycja targów gościła 150 wystawców, a 28 z nich zgłosiło swoje produkty do prestiżowej nagrody „Złota Gwiazda Policji”. Wśród zgłoszonych produktów znajdują się miotacz FN-303 oraz amunicja specjalna PIK-Destruktor. Oba te produkty związane były ze słupską Szkołą Policji, ponieważ tu właśnie były badane ich właściwości oraz ewentualna przydatność dla Policji.

W zainteresowaniu przedstawicieli Szkoły Policji w Słupsku znalazły się systemy komunikacji i dowodzenia jako niezbędne wyposażenie wykańczanego komisariatu szkolnego. Szkoła Policji w Słupsku przygotowując specjalistów na najwyższym poziomie, intensywnie poszukuje najnowszego sprzętu pozwalającego dyżurnym zgłębienie wszelkich tajników ich trudnej służby.
Także nowe wzory broni strzeleckiej, amunicji i trenażery wystawione przez przedstawicieli polskiego przemysłu obronnego były przedmiotem dogłębnych sprawdzeń oraz rozmów w zakresie ich wykorzystania w procesie szkolenia. W szczególności trenażer z możliwością odtwarzania różnorodnych scenariuszy w zakresie użycia broni palnej byłby bardzo przydatny w procesie szkolenia słuchaczy różnorodnych kursów.

(29.4.2013)