Spartakiada Mundurowa

image Drużyna Szkoły Policji w Słupsku uczestniczyła w meczach siatkówki rozgrywanych w ramach Spartakiady Służb Mundurowych Garnizonu Słupskiego. Mecze odbywały się przez dwa dni w hali sportowej Ośrodka Szkolenia Straży Pożarnej przy ulicy Młyńskiej w Słupsku. Dzisiaj rozgrywane były mecze finałowe.

O tytuł najlepszych sportowców rywalizują ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Od września do maja mundurowi startują w różnych konkurencjach, między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce.
Zawody rozgrywane są w Słupsku od ponad 20 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Służby Więziennej oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji 22 lata temu wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.

Wyniki siatkarskich zmagań przedstawiają się następująco:

1. miejsce  7 Brygada Obrony Wybrzeża
               2. miejsce  Komenda Miejska Policji
               3. miejsce  Państwowa Straż Pożarna
               4. miejsce  Szkoła Policji
               5. miejsce  Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
               6. miejsce  Służba Więzienna

Zakończenie zmagań we wszystkich konkurencjach i ogłoszenie zwycięzców Spartakiady zaplanowano na przełom maja i czerwca.

(8.3.2013)