Licealna młodzież zainteresowana Policją

image Policja jest fajna - mówią młodzi słupszczanie, którzy przez dwa dni gościli z wizytą w Szkole Policji. Uczniowie klas drugich liceum o profilu policyjnym w Zespole Szkół Informatycznych poznawali tajniki policyjnego rzemiosła.

Uczniowie brali udział w zajęciach realizowanych przez podinsp. Agnieszkę Hanak i kom. Annę Niezabitowską, wykładowców Zakładu Ogólnozawodowego z problematyki dotyczącej zasad pomocy ofiarom przemocy domowej. W czasie dyskusji zwrócono uwagę na zadania policjantów wynikające z przepisów prawa oraz odwołano się do społecznych reakcji na przemoc, często warunkowanych mitami, przekonaniami czy własnymi doświadczeniami. Uczniowie, podczas zajęć, określali wpływ społecznych i osobistych stereotypów dotyczących przemocy na jakość świadczonej pomocy ofiarom.

W trakcie dwudniowej wizyty uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez nadkom. Przemysława Osadowskiego z Zakładu Interwencji Policyjnych ćwicząc wybrane techniki obezwładniania osób. Młodzież zauważyła, że policjanci muszą być wszechstronnie wyszkoleni w zakresie sportów walki, by móc skutecznie odeprzeć czynną napaść. Natomiast dowódcy kompanii asp.sztab. Krzysztof Frankowski oraz sierż.sztab. Piotr Szeliga zapoznali uczniów z podstawowym wyposażeniem i uzbrojeniem policjantów działających w pododdziale zwartym Policji, którego zadaniem jest przywrócenie naruszonego porządku. Młodzi ludzie mogli przymierzyć elementy umundurowania policjantów pododdziału zwartego.
Tradycyjnie na koniec pobytu odbyły się ćwiczenia ze strzelania na strzelnicy pneumatycznej, które przeprowadził opiekun klas policyjnych podinsp. Robert Stefański z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

(17.5.2012)