Policjantki odkrywają bezpieczeństwo

image Zabawa i dialogi dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy a także zachowania wobec obcych osób - w ten sposób o bezpieczeństwie z przedszkolakami i uczniami rozmawiały dziś wykładowczynie Szkoły Policji.

Tym razem policjantki naszej Szkoły, nadkom. Agata Tabor-Dzikoń i podkom. Alina Majchrzak z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, rozmawiały z dziećmi uczęszczającymi do przedszkola gminnego w Jezierzycach. Spotkanie rozpoczęło się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami. Przedszkolaki dowiedziały się także, czego wymagać od rodziców podczas wspólnej jazdy samochodem. Dzieci odpowiadając podkreślały, że zawsze należy przewozić je w fotelikach.
W starszej grupie tematyka spotkania została poszerzona między innymi o to, jak dzieci mają się zachować, gdy rodziców nie ma w domu a ktoś puka do drzwi mieszkania. Dzieciaki dowiedziały się też, że nie wolno zgadzać się na propozycje nieznajomych dorosłych, którzy proponują dzieciom, że pokażą im różne fajne rzeczy, pod warunkiem, że dzieci pójdą z nimi w określone miejsce.

Po wspólnych zajęciach w sali przedszkolaki wyszły na plac, gdzie zaparkowany był radiowóz. Każdy mógł wejść do pojazdu i samodzielnie włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe. Największą furorę zrobiła jednak tym razem możliwość mówienia przez megafon zainstalowany w radiowozie.
Dla maluchów rozmowa z policjantem i zadawanie pytań jest dużą atrakcją. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym jak należy przechodzić przez jezdnię.

image W ramach zajęć z cyklu „Odkrywamy bezpieczeństwo” policjantki naszej Szkoły przeprowadziły zajęcia z uczniami klas II Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Kulczyńskiego w Słupsku. Również tutaj zajęcia podzielone były na trzy części. Najpierw wprowadzenie do tematu zajęć w klasie, później wyjście w teren na przejście dla pieszych i na zakończenie powrót do klasy i podsumowanie zajęć.

(4.10.2012)