Po latach służby czas na odpoczynek

imageW dniu dzisiejszym pożegnał się „z mundurem” nasz Kolega podinsp. Lucjan Dankowski wykładowca z Zakładu Ogólnozawodowego. Uroczystość z tym związana odbyła się w godzinach porannych, w gabinecie zastępcy Komendanta Szkoły.

Podinsp. Lucjan Dankowski służbę rozpoczął 1 września 1988 roku na stanowisku mł. inspektora Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Słupsku. Od marca 1990 roku, jako referent operacyjny Sekcji Operacyjno-Dochodzeniowej Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Sławnie, a następnie od października 1990 roku, jako młodszy specjalista w Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej Komendy Rejonowej Policji w Sławnie pracował w pionie dochodzeniowo-śledczym.

W maju 1990 roku zdobył „oficerskie szlify” kończąc Akademię Spraw Wewnętrznych w Legionowie. Na kolejne lata służby składała się na praca na stanowisku dyżurnego oraz w komórce kadrowej Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Ponadto pracował jako zastępca naczelnika Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Sławnie. Przez kilka lat pełnił też funkcję rzecznika prasowego sławieńskiej Komendy Policji.

Od lutego 2004 roku związał się z naszą Szkołą, gdzie jako wykładowca Zakładu Służby Prewencyjnej oraz Zakładu Ogólnozawodowego realizował zajęcia dydaktyczne między innymi z zakresu współpracy z mediami, przemocy w rodzinie. Jest autorem wielu materiałów dydaktycznych, artykułów do „Przeglądu Prewencyjnego” oraz współautorem - wysoko ocenianego w środowisku rzeczników prasowych Policji - kursu doskonalenia zawodowego z zakresu współpracy Policji z mediami.
Jako nauczyciel policyjny wykształcił wiele pokoleń młodych policjantów, a także dużą grupę rzeczników i oficerów prasowych, których dziś można zobaczyć i usłyszeć w mediach.

Podinsp. Lucjan Dankowski, za swoje osiągnięcia zawodowe wielokrotnie był wyróżniany i nagradzany. W 1996 roku został odznaczony Brązowym, a w 2002 roku Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju. Ponadto uhonorowany został w 1991 roku Brązową, a 2010 roku Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.
Podinsp. Lucjan Dankowski na emeryturę przechodzi z ponad 33-letnim stażem zawodowym, z czego blisko 25 lat stanowi służba w Policji.

(30.4.2013)