Już w tę sobotę Strzeleckie Mistrzostwa

image Policjanci z Polski i z zagranicy wezmą udział w III. edycji Międzynarodowych Mistrzostw Jednostek Szkoleniowych Policji w Strzelaniu. Swój udział w zawodach zapowiedzieli, oprócz Polaków, także policjanci niemieccy z Wyższej Zawodowej Szkoły Policji landu Brandenburgia w Oranienburgu pod Berlinem.

Zawody rozegrane zostaną w już w tę sobotę (17.11), na strzelnicach Szkoły Policji w Słupsku, która posiada jedne z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Uczestnicy startować będą w dwóch konkurencjach: strzelanie sytuacyjne i strzelanie statyczne. Cel zawodów to między innymi doskonalenie umiejętności strzeleckich, wymiana doświadczeń w zakresie sportu policyjnego oraz integracja środowiska strzeleckiego.

W pierwszej konkurencji "Strzelanie statyczne" każdy z zawodników będzie musiał w określonym czasie oddać serię strzałów, przerywanych wymianą magazynka. Strzelanie odbywać się będzie w postawie stojącej, a tarcza umieszczona będzie w odległości 25 metrów.
Druga konkurencja to "Strzelanie sytuacyjne". Strzelający oddaje 6 strzałów do tarczy odjeżdżającej. Następnie wymienia magazynek. Zwolnienie zamka po wymianie magazynka jest sygnałem do rozpoczęcia przemieszczania się na kolejne stanowisko strzeleckie - 10m. Strzelający oddaje 6 strzałów do tarczy przesuwnej. Poniżej prezentujemy regulamin zawodów.

Regulamin III Mistrzostw (plik PDF)

Ramowy program mistrzostw:

10.00 - uroczyste rozpoczęcie mistrzostw

10.15 – odprawa techniczna zawodników i sędziów

11.00 – konkurencja "Strzelanie statyczne"

12.00 – konkurencja "Strzelanie sytuacyjne"

15.00 – uroczyste zakończenie mistrzostw

Uczestnicy Mistrzostw:

1. Wyższa Zawodowa Szkoła Policji w Oranienburgu

2. Biuro Ochrony Rządu

3. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

4. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

5. Szkoła Policji w Katowicach

6. Szkoła Policji w Pile

7. Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie

8. Instruktorzy Strzelań Policyjnych

9. Szkoła Policji w Słupsku,drużyna nr 1

10. Szkoła Policji w Słupsku, drużyna nr 2

W ubiegłym roku podczas II. edycji Mistrzostw zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej, triumfowali reprezentanci Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, a tuż za nimi uplasowała się reprezentacja słupskiej Szkoły Policji.

(14.11.2012)