W Święto Niepodległej...

Poczet sztandarowy Szkoły Policji oraz delegacja składająca kwiaty pod pomnikiem - w ten sposób reprezentanci naszej jednostki uczestniczyli w miejskich uroczystościach związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości, które odbyły się (11.11) przed południem w centrum Słupska.

Poczet sztandarowy wystawiony przez naszą Szkołę wraz z delegacją uczestniczył w specjalnym nabożeństwie, które zostało odprawione w kościele Mariackim. Po mszy św. w intencji Ojczyzny, w której oprócz mieszkańców udział wzięli także parlamentarzyści, samorządowcy i kombatanci, uczestnicy uroczystości przeszli na plac Zwycięstwa, gdzie odbywała się dalsza część obchodów.
W apelu poległych mowa była między innymi o policjantach Policji Państwowej, którzy po wybuchu II wojny światowej zostali straceni przez NKWD. Mowa była również o radosnym obchodzeniu Święta Niepodległości.

Delegacja Policji, Straży Pożarnej i Służby Więziennej złożyła kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na placu Zwycięstwa. W uroczystości przed ratuszem uczestniczyły też kompanie Wojska Polskiego i Marynarki Stanów Zjednoczonych. Dalszą częścią obchodów był koncert pieśni patriotycznych.